Valorant Points

Valorant Points

Valorant EU West

Valorant EU West

Valorant Hesap Satışı

Valorant Hesap Satışı

Valorant Boost

Valorant Boost

Valorant Hakkında

Beta sürümünü ilk olarak 7 Nisan 2020 tarihinde yayımlamış olan Valorant, oyunu 2 Haziran 2020 tarihinde ise herkesin erişimine açıtlı. Riot Games tarafından geliştirilmiş olan oyun, çok oyunculu modda oynanabilmektedir. Sıkı bir rekabet ve taktik oyunlarının arasında yerini almayı başardığı için oyunda elde etmiş olduğunuz seviyeler de sizin için çok önemlidir. Oyundaki seviyenizi yükseltmek istediğiniz noktada ise hesap satın alma yoluna gidebilirsiniz. Valorant ne kadar? Merak etmiş olduğunuz noktada ise en güvenilir olan hesapların daha uygun fiyatlı şekilde sitemizde sizlere sunulmuş olduğunu görebilirsiniz.

Valorant Nasıl Oynanır?

Oyunlarda seviyenizi ilerletebilme ve gerçekten başarılı olmak için öncesinde nasıl oynandığına dair bazı taktikler almanız gerekir. Oyunları oynayabilme adına ilk olarak satın alım işlemlerinizi yerine getirmelisiniz. Valorant kaç para? Oyunu satın almak istediğiniz zaman ilk olarak sizlere bu oyunu en uygun fiyatlarda sunmakta olan siteleri araştırma yoluna gidersiniz. Araştırmalarınız sonucunda sitemizde diğer platformlara nazaran daha uygun fiyatlarla sunulduğunu görebilirsiniz. Özellikle yaptığımız kampanyalarla oyuna en uygun fiyatlarla sahip olabilmeniz mümkündür.

Valorant oyununda birinci şahıs nişancıyla takım tabanlı nişancı yer almaktadır. Oyun yakın gelecekte geçerken takım halinde oynanmaktadır. Oyunun temelinde ajan karakterinde yer alırsınız. Özellikle farklı kültürlerden ve ülkelerden oluşan karakterler sizlere geniş bir strateji ağı sağlamaktadır. Oyunda her takım beş oyuncuya sahiptir ve bir takım saldıran taraf iken diğer takım ise bu evrede savunma yapar.

Valorant Oyun Modları

Valorant oyununun oynanma şeklinde sizlere farklı modlar sunulmaktadır. Oyunlarınızı bu modlarda sizin için en uyumlu olanları oynayabilmeniz mümkündür. Oyunda yer alan modlar ise şu şekildedir:

 • Derecesiz mod: Oyununuzda 13 turu ilk kazanan takım sizin takımınız olduğu takdirde bu maçı kazanırsınız. Saldırı takımında olan ekibe spike isminde bir cihaz verilir ve takımın bir yere götürerek etkinleştirmesi gerekmektedir.
 • Spike’a Hücum modu: Oyununuzu bu modda oynuyorsanız 4 turu ilk kazanan takım olduğunuz takdirde oyundan galip ayrılırsınız. Bütün yetenekler sizlere şarj edilmiş şekilde gelmektedir.
 • Rekabete Dayalı Mod: Bu mod aslında standart maçlarla aynıdır diyebiliriz. İlk 5 roundu kazanan takıma bir rütbe verilir. Bir takımın kazanması adına diğer takım ile arasında iki fark olması gerekir.
 • Ölüm Maçı Modu: Bu mod 14 oyuncu ile oynanmaktadır. 40 öldürmeye 10 dakika içerisinde ilk ulaşan kişi ise oyunu kazanmaktadır.

Valorant Hesap Satışı – Ücretleri

Hesabınızı yükseltebilmek için temelden başlama yerine hesap satış alma yoluna gidebilirsiniz. Valorant kaç lira? Oyundaki hesapların ücretleri sitemizde sizlere en uygun seviyede sunulurken fiyatlar şu şekildedir:

 • DIA 1 2 veya 3Lose Yüksek MMR Fresh: 66 TL
 • Ucuz Efso Hesap: 250 TL
 • Ejderli MUQ Hesap: 260 TL
 • Valorant Plat 2 Hesap: 50 TL
 • Elmas ELO Unranked Yüksek MMR: 25 TL

Valorant fiyat araştırması yaparken sizlere farklı ödeme yöntemlerini sunmuş olduğumuz gibi aynı zamanda her bütçeye uygun hesapları da sitemizde bulabilirsiniz.

Valoran Points Ücretleri

Oyunlarda hesap alımı yapabildiğiniz gibi aynı zamanda çeşitli özellikleri de satın alabilmeniz mümkündür. Valorant kaç TL? Oyunda points almak istediğiniz sırada sitemizde ödeyeceğiniz ücretler şu şekildedir:

 • Battle Pass: 54,4 TL
 • 300 VP: 13,6 TL
 • 600 VP: 27,2 TL
 • 1250 VP: 54,4 TL
 • 2500 VP: 106,25 TL
 • 4400 VP: 183,6 TL
 • 8400 VP: 340 TL

Sitemizde sizlere sunmuş olduğumuz hesapları ve valorant points satın alma yoluna giderken mobil ödeme, kredi kartı ile ödeme ve havale ile ödeme gibi çeşitli yöntemlerle güvenilir işlemler yapabilirsiniz.

Ayrıca Valorant Hesap Satışı da yapılmaktadır.

Valorant Sıkça Sorulan Sorular

Valorant kaç GB?

Valorant 11.7 GB yer kaplamaktadır. Valorant kaç GB yer kaplıyor sorusunun yanıtı karşımıza 11.7 GB olarak çıktığına göre artık Valorant kaç GB ram gereksinimi duyuyor sorusuna geçiş yapabiliriz. Bilgisayarınızdan Valorant oynayabilmeniz için 4 GB ram yeterli olacaktır. Valorant, Riot Games tarafından geliştirilen bir FPS oyunudur ve 2020 çıkışlıdır.

Valorant isim değiştirme

Valorant isim değiştirme, Riot hesabınız üzerinden yapılmaktadır. Valorant nick değiştirme yani Valorant kullanıcı adı değiştirme işlemleri için:

 

 1. Riot hesabınıza giriş yapın.
 2. Açılan menüde RIOT ID seçeneğini tıklayın.
 3. RIOT ID’nin yanında bulunan kalem simgesini seçerek kullanmak istediğiniz nicki (ve yanında yer alan, sizin belirleyeceğiniz sayıyı) yazdıktan sonra Gönder butonuna basmanız değişiklik için yeterlidir.

Valorant nasıl indirilir?

Valorant, kendi sitesinden ücretsiz şekilde indirilir. Valorant nasıl indirilir:

 

 1. https://playvalorant.com/tr-tr/download/ adresine gidin.
 2. “İndir” butonuna tıklayın.
 3. İnen .exe dosyasına tıklayın.
 4. Açılan Installer ekranından “Evet”e tıklayın.
 5. Valoranrt simgesine tıklandığınızda gelen ekrandan “Kur” deyin.
 6. Kurulum esnasında gelen ekrandan Riot kimliğinizle giriş yapın. Riot kimliğiniz yoksa oluşturun.
 7. Kurulum -hile engelleme programı Vanguard ile birlikte- tamamlandıktan sonra oyunun bilgisayarınızdaki simgesine tıklayarak oynamaya başlayabilirsiniz.

 

Valorant nasıl alınır diye merak edenler yukarıdaki adımları ücretsiz olarak takip edebilirler.

Valorant fps gösterme

Valorant FPS gösterme “Ayarlar” bölümünden yapılır.

 • Valorant’ı açın. 
 • Oyun içinden “Ayarlar” sekmesine ilerleyin.
 • “Video” seçeneğine tıklayın. 
 • “Nitelikler” bölümüne ilerleyin. 
 • Buradan “İstemci FPS” seçeneğine gelin ve bu değeri “Sadece Metin” şeklinde seçin.

FPS (Frame Per Second), Saniyelik Görüntü Sayısı anlamına gelmektedir. Bir saniye içinde ekrana gönderilen kare anlamına gelir. Oyuncular için oldukça önemli bir kavramdır.

Valorant nedir?

Geliştiricisi ve yayıncısı Riot Games olan bir FPS (Birinci Şahıs Nişancı) oyunudur. Valorant nedir sorusu 2019 sonu ve 2020 başından beri internette sıkça aranan sorulardan olmuştur. Oyun, 2019’un Ekim ayında “Project A” ismiyle yayınlandı. Ardından 7 Nisan 2020’de kapalı beta sürecine sınırlı erişimle başlangıç yaptı. Oyunun resmi çıkış tarihi 2 Haziran 2020’dir.

Valorant nasıl oynanır?

Valorant, sadece bilgisayar üzerinden oynanır. Valorant nasıl oynanır sorusu, oyunun yükselmekte olan grafiğiyle her geçen gün daha fazla sorulmaktadır. Oyunun haritaları üst düzey rekabete ev sahipliği yapacak biçimde dizayn edilmiştir. Bir maçta iki takım bulunur ve takımlar beşer kişiden meydana gelir. Klavye ve mouse ile oynanan oyun “Taktiksel Nişancılık Oyunu” olarak adlandırılır. Hileden sıkılan oyuncular Valorant nasıl oynanılır sorusuna yanıt bularak oyuna girmektedir.

Valorant karakter açma

Valorant karakter açma konusuna, başlangıçta oyuna 5 adet ajanla giriş yaptığınızı söyleyerek başlayabiliriz. Oyunda şu an 15 karakter mevcut. Girişte kapalı olan 10 karakteriyse oyunu oynadıkça kazandığınız XP yardımıyla açabiliyorsunuz. XP size kontrat kazandırıyor ve ajanlar bu kontratla açılıyor. Oyunun sol tarafındaki aşamalara bakın ve her 5. aşamada yeni bir karakter açmaya hak kazanın.

Valorant ücretli mi?

Valorant tamamen ücretsiz olarak oynanabilen bir online oyun. Valorant ücretlimi sorusunun yanıtı esasen evet olsa da tamamen isteğe bağlı olarak oyunun belirli dönem başlangıçlarında Battle Pass satın alabilirsiniz. Ayrıca Skin satışı da oyun içinde yapılmaktadır. Valorant ücretsiz mi sorusuna yanıt verdiğimize göre oyun içi satın alımlarda kullanılacak VP’nin (Valorant Points) GameSatış üzerinden indirimli ve anında teslim şeklinde satın alınabileceğini ekleyelim.

Valorant dereceli nasıl girilir?

Valorant dereceli nasıl girilir sorusunun yanıtını arıyorsanız sağlamanız gereken şartlar:
 
 • Dereceli modu açık hale getirmek için 20 seviyeye ulaşmanız gerekmektedir.
 • Üst sırada yer alan Radiant dışında 8 sıra ve her bir sıra için 3 kat mevcuttur.
 • 5 oyuncuya kadar sırada yer alabilirsiniz.
 • Rakip maçlar 14 gün dahilinde yapılmazsa sıralama gösterilmez fakat sahip olunan rütbe sabit kalmaya devam eder.

Valorant kaç kişi oynuyor?

Valorant’ı günlük 3 milyon kişi oynuyor. Valorant kaç kişi oynuyor sorusunun yanıtı Riot Games tarafından saklı tutuluyor ve belirsiz aralıklarla geliştirici firma tarafından açıklanabiliyor. 7 Nisan 2020’de kapalı beta sürümü Twitch üzerinden bir gün içerisinde 34 milyon saat izlenen Valorant, tüm dünyayı hayretler içinde bırakmıştı. Oyunun özellikle Twitch üzerinde ciddi bir oyuncu ve izleyici potansiyeli mevcut. 

Valorant kaç maçta rank atıyor?

Valorant kaç maçta rank atıyor sorusunun yanıtına “oyun içi performansa göre” diye yanıt verebiliriz:

 

 • Kazanılan maçlarda takım arkadaşlarınızın arasında üst sıralarda yer almanız gerekiyor.
 • Yer aldığınız takıma round kazandırmalısınız ve sıralamada da yukarılarda yer almalısınız ki rank atlayabilesiniz.
 • Riot Games, oyun içinde sergilediğiniz performansın toplam galibiyet miktarından daha önemli olduğunu açıkladı.

Valorant arkadaş nasıl eklenir?

Valorant arkadaş nasıl eklenir?

 • Valorant’a giriş yapın. 
 • Sağ altta yer alan 2 ikonun sol tarafında olanına tıklayın. 
 • Eklemek istediğiniz arkadaşınızın Riot Games nickini ve sayısal etiketini yazın. 
 • + butonuna tıklayın ve arkadaşlık isteğinizi gönderin. 

Valorant, son dönemin tartışmasız en popüler oyunlarından. Hal böyle olunca birbirini tanıyan oyuncular Valorant’ı birlikte oynamak istiyorlar.

Valorant vinyet nedir?

Valorant vinyet; gözü önemli şeylerin olduğu ekranın merkezine yönlendirmek maksadıyla oluşturulmuş sanatsal kompozisyon anlamına gelir. Aslında burada sadece Valorant vinyet nedir sorusuna değil, genel olarak “oyunlarda vinyet nedir” sorusuna yanıt vermiş oluyoruz. Vinyet, ışığın kameraların kenarlarından düşerken köşelerde kararma yaratması olarak somutlaştırılabilir. Oyunlarda sanatsal amaçla veya tasarım amaçlı yapılabilir. Grafik ayarlarında yer alır.

Valorant Bıçak nasıl alınır?

Valorant Bıçak, oyun içi mağazadan alınır. Valorant Mazağa size özeldir. Her gün, daha önce yapmış olduğunuz alımlara ve ilgi alanlarınıza göre mağazanıza 4 farklı Skin gelir. Mağazanıza almak istediğiniz Bıçak skini geldiyse:

 

 1. Ana menüden Mağaza’ya tıklayın.
 2. Almak istediğiniz Bıçak skinine tıklayın ve VP karşılığı bıçağınızı satın alın.

 

Valorant Bıçak nasıl alınır için bir diğer yöntem ise her 14 günde bir yenilenen Koleksiyon’u komple satın almaktır. Aynı şekilde Mağaza içinden satın alınabilir. Koleksiyon, kişiye özel değildir.