Kullanıcı Sözleşmesi - Gizlilik ve Veri Güvenliği

GameSatış Kullanıcı Sözleşmesi


Bu sözleşme, sitemizdeki hizmetlerden faydalanabilmeniz için gerekli kuralları içermektedir.

**SİTEMİZE ÜYE OLARAK, TÜM SÖZLEŞMELERİ OKUDUĞUNUZU, İÇERİĞİNİ ANLADIĞINIZI, HÜKÜMLERİNİ KABUL ETTİĞİNİZİ VE ONAYLADIĞINIZI BEYAN ETMİŞ OLURSUNUZ.

1. Taraflar
2. Tanımlar
3. Sözleşmenin Konusu ve Kapsamı
4. Oyuncu Pazarı
5. Mağaza Açma ve İşletme Koşulları
6. Mesajlaşma Koşulları
7. GameSatış Kimlik Doğrulama Sistemi
8. Bakiye Yükleme ve Harcama Koşulları
9. Kazanç Harcama ve Çekim Koşulları
10. Para İadesi
11. Mal veya Hizmet İade ve İptal Koşulları
12. Davranış Kuralları
13. Fikir paylaşım kuralları
14. Çekiliş ve Promosyon Kodları
15. Gizlilik Politikası ve Veri Kullanımı
16. Çerez Politikası
17. Sorumluluğun Sınırlı Olması
18. Sözleşmenin Feshi

1. Taraflar


İşbu sözleşme ile birlikte sözleşmeyle atıfta bulunulan GameSatış Kullanıcı Sözleşmesi (bundan böyle ‘Sözleşme’ olarak anılacaktır), GameSatış ile Site’ye üye olan Kullanıcı arasında, Kullanıcı'nın Site'ye üye olması amacıyla ve sözleşmenin ilgili Site'nin bulunduğu elektronik ortamda, Kullanıcı tarafından onaylanması anında düzenlenmiştir.
 
Üye, Site'ye kayıt olarak, Sözleşme'nin tamamını okuyup, içeriğini bütünü ile anladığını ve tüm hükümlerini onayladığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

GameSatış: Gamesatis.com isimli alan adını temsil eden Biradım Game LTD. şirketi

Üye: GameSatış üzerinde üyelik oluşturmuş gerçek veya tüzel kişilik.

2. Tanımlar


Pazar: GameSatış sitesi üzerinde Üye’lerin kendi aralarındaki alışveriş işlemlerini yapabildiği “Oyuncu Pazarı” diye anılan kısımdır.

İş Günü: Resmi tatil, bayram kapsamına girmeyen Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma günleridir.

Ödeme Aracı: Bakiye yüklemek ve ödeme göndermek için kullanılan aracı firmadır.

Kazanç: GameSatış’a veya Üye’lerine mal veya hizmet satılması karşılığında elde edilmiş bakiye tutarının tamamı.

Satıcı: Pazar’a satış maksadıyla herhangi bir ilan ekleyen gerçek veya tüzel kişilik.

Alıcı: Pazar içerisinde herhangi bir mal veya hizmet satın alan Üye.

3. Sözleşmenin Konusu ve Kapsamı


Kullanıcı Sözleşmesi'nin konusu, Site’de sunulan Hizmetlerin, bu Hizmetlerden yararlanma şartlarının ve tarafların hak ve yükümlülüklerinin tespitidir.

Sözleşme’nin kapsamı, işbu sözleşme ve ekleri ile Site içerisinde yer alan kullanıma, üyeliğe ve Hizmetlere ilişkin olarak GameSatış tarafından yapılmış bilcümle uyarı, yazı ve açıklama gibi beyanlardır. Kullanıcı, Kullanıcı Sözleşmesi'nin hükümlerini kabul etmekle Site içinde yer alan kullanıma, üyeliğe ve Hizmetlere ilişkin olarak GameSatış tarafından açıklanan her türlü beyanı da kabul etmiş olmaktadır. Kullanıcı, bahsi geçen beyanlarda belirtilen her türlü hususa uygun olarak davranacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

4. Oyuncu Pazarı


a) Pazar üzerinde ilanı satılan Satıcı, ilanda belirlenmiş başlangıç saatinden itibaren en geç iki saat içerisinde alıcısı ile iletişime geçmeli ve işlemleri başlatması gereklidir. 

b) Pazar üzerindeki ilanların geçerlilik süreleri ilan kategorilerine göre değişiklik gösterebilir. Kategoriye göre ilan kurallarında belirlenen süreler dahilinde güncelleme yapılmayan ilanlar GameSatış tarafından yayından kaldırılır.

c) Pazar üzerinde açılan ilanların içerisindeki bilgilerin doğruluğu GameSatış tarafından kontrol edilmez ve bu bilgilerin doğruluğundan tamamen Satıcı sorumludur. Alışveriş tamamlanana kadar bilgi farklılıklarından doğabilecek mağduriyetler satıcı tarafından karşılanacaktır.

d) GameSatış, Alıcı ve Satıcı arasında ödeme ve teslimat garantisi sağlamaktadır. Alışveriş esnasında alıcının ödediği ücreti güvence altına alır ve satıcı mal veya hizmeti teslim ettikten sonra bu tutarı satıcıya aktarmakla sorumludur. 

d.1) Alışveriş tamamlandıktan sonra Alıcı ve Satıcı arasında doğabilecek herhangi bir olumsuzluktan GameSatış sorumlu değildir. 

d.2) GameSatış, alıcı ve satıcı arasında yaşanabilecek anlaşmazlık durumunda, taraflar bir uzlaşmaya varana kadar veya bir mahkeme/hakem heyeti kararı alınana kadar, ürün ve/veya hizmet bedelini güvenli hesapta bloke etme hakkına sahiptir. 

d.3) Alıcı hizmet veya ürünü tamamen teslim ve güvene alana kadar ödemesi güvence altında kalır, bu süre teslimat tamamlandığından itibaren 48 saate kadar uzayabilir.

e) Satıcı ürün ve/veya hizmetleri sitede listelemeye ve satışa arz etmeye yetkili olduğunu, listelediği ürünlerin mülkiyetinin ya da satışa arz hakkının kendisine ait olduğunu ilan eklediği andan itibaren ibraz etmiş sayılır.

f) Satıcı satışını yaptığı Ürün'lerin Alıcı'dan haksız bir şekilde geri alınması, Alıcı'nın zarara uğratılması, haksız kazanç sağlanması ve bunlarla sınırlı kalmaksızın alıcıyı mağdur durumda bırakan tüm durumlar için direkt olarak sorumludur. Satışını yaptığı Ürün'lerin garantisi ve doğruluğunun kendisinde olduğunu, aksi takdirde 5000 $ (Beşbin Amerikan Doları) tazminat ödemekle yükümlü olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

g) Pazar üzerinde iletişime geçen Alıcı ve Satıcı işlemleri GameSatış üzerinden satın alım yapmadan tamamlamaya karar vermeleri halinde oluşabilecek tüm mağduriyetlerden Alıcı ve Satıcı sorumludur. Bu durumda GameSatışın hiç bir sorumluluğu olmadığı tüm taraflar peşinen kabul ve taahhüt eder.

h) GameSatış, Pazar üzerinde hiç bir şekilde mal veya hizmet için TAKAS işlemlerine aracılık yapmaz.

5. Mağaza Açma ve İşletme Koşulları


a) Sadece Türkiye’de yaşayan Türk vatandaşları ve bilgileri E-devlet sistemi üzerinden doğrulanan kullanıcılar GameSatış üzerinde mağaza açabilir ve işletebilir.

b) Mağaza açmak isteyen Üye GameSatış Kimlik Doğrulama Sistemi (7. madde) ile bilgilerini doğrulamak zorundadır.

c) Mağaza olarak işlem yapabilmek için Üye’nin akli dengesinin yerinde olması gereklidir.

d) Satıcı pazar üzerinde ilan eklerken sattığı malın veya hizmetin bilgilerini tam ve eksiksiz olarak belirtmelidir. Mal veya hizmetin alıcı nezdinde kusur sayılabilecek her türlü bilgi ilanda açıkça belirtilmelidir. İlan üzerinde verilen eksik bilgilerden kaynaklanan sipariş iptallerinde yaşanan mağduriyetlerden GameSatış sorumlu değildir.

e) Satıcı, ilan eklerken satışı yasaklı olan ilanları eklemeyeceğini ve bu yasaklı ilanlardan doğabilecek olumsuzlukların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu kabul ve taahhüt eder. GameSatış yasaklı ilanları istediği zaman değiştirme hakkını saklı tutar.

f) Satıcı, mal veya hizmetlerinin ilan ücretlerinin tamamı üzerinden mal veya hizmetin kategorisine ve Satıcının hesabına göre değişkenlik gösteren komisyon tutarını GameSatış tarafından alınacağını bilir.

g) Satıcı, GameSatış üzerinden herhangi bir satın alım olmadan yapılan mal veya hizmet teslimatlarında tüm sorumluluğun kendisinde olduğunu bilir.

h) Satıcı, yaptığı her başarılı satış işleminin ardından Başarılı Satış puanı kazanacağı gibi başarısız bir satış işleminde başarısız satış puanı kazanacağını bilir. 

h.1) Elde edilen başarılı satış işlemi puanları alışverişten sonra yaşanacak olumsuzluklardan dolayı başarılı satış puanı düşürme ve başarısız satış puanı ekleme hakkını GameSatış saklı tutar.

i) Gelir Vergisi Kanunun 82. Maddesinde bir takvim yılında belirtilen tutardan fazla satış yapan kullanıcılar gelirlerini kendileri beyan edeceğini kabul ve taahhüt eder.

6. Mesajlaşma Koşulları


a) Üye’ler anlık mesajlaşma sisteminde diğer Üye’lere yazdıkları tüm içeriklerden sorumlu olduğunu bilir.

b) GameSatış, anlık mesajlaşma sisteminde spamı engellemek amacıyla Üye’lerin arka arkaya gönderebilecekleri mesaj sayısını sınırlandırmıştır. Bu sınıra ulaşan Üye karşı taraftan yanıt almadıkça yeni mesaj atamayacağını farkındadır.

c) Üye’ler mesajlaşma sistemi üzerinden diğer Üye’lere verdiği telefon, eposta, adres ve benzer tüm kişisel bilgilerden kendisi sorumludur. 

d) Mesaj atan tüm Üye’ler attığı mesajların silinemeyeceğini ve GameSatış’ın bu mesajları dönem dönem yedekleyebileceğini ve saklayabileceğini kabul ve taahhüt eder.

e) Üye mesajlaşma sırasında haksız kazanç elde etmek amacıyla diğer Üye’lere yanlış ve/veya eksik bilgi vermesi durumunda tüm sorumluluğun kendisine ait olduğunu ve bu bilgilendirmeden dolayı mağduriyet yaşayan Üye’nin tüm zararını karşılamak zorunda olduğunu kabul ve taahhüt eder.

f) Üye mesajlaşma sistemi ve/veya diğer üyeler ile etkileşim kurduğu herhangi bir yerde kar amacı olsun olmasın farklı sitelerin adını kullanamayacağını ve bunu yapması halinde mesajlaşmasının süreli veya süresiz olarak kapatılabileceğini kabul ve taahhüt eder.

g) GameSatış, gerek gördüğü durumlarda Üye’nin diğer Üye’lerle olan tüm iletişimini süreli veya süresiz olarak kısıtlama hakkını saklı tutar.

7. GameSatış Kimlik Doğrulama Sistemi


a) GameSatış’ın bazı hizmetlerinden faydalanabilmek için Üye’ler kimlik doğrulaması yapması gerektiğini bilir.

b) Üye sadece GameSatış’ın kendi kimlik doğrulama sistemi üzerinden o anda çekilip gönderilen evrakların kabul edileceğini ve farklı kanallardan gönderilen evrakların kabul edilmeyeceğini bilir.

c) Üye’nin gönderdiği evrak aşağıdakileri içermelidir:

c.1) Üye’nin kendisi.

c.2) Üye’nin kendisine ait kimlik, ehliyet veya pasaportu.

c.3) Üzerinde gamesatis.com ve evrağın gönderildiği günün tarihini içeren bir kağıt.

8. Bakiye Yükleme ve Harcama Koşulları


a) Üye’ler ATM’den kartsız işlem veya internet bankacılığı üzerinden HAVALE/EFT olarak gönderilen ödemelerin Bildirimlerinin yapılması gerektiğini bilir. Üye; bildirimi yapılmayan ödemenin hesabına geçmeyeceğinin bilincindedir. Bu sebepten doğabilecek mağduriyetlerden GameSatış sorumlu tutulamaz.

b) Üye’nin yatırdığı ve bildirdiği ücretler hesabında dijital bakiye olarak gözükür ve Üye bunu istediği zaman, istediği kadarını harcayabilir, saklayabilir. Bakiye olarak eklenen ücret herhangi bir harcama veya satış yapılmadan zamanla kendiliğinden artmaz veya eksilmez.

c) Üye’lerin bakiye yükleme işlemleri sırasında Ödeme Aracı firma kullanılır ve bu yüklemeler sırasında yaşanılacak gecikmelerden doğabilecek maddi veya diğer zararlardan GameSatış sorumlu tutulamaz.

d) Gerçek para karşılığında dijital bakiye eklenmesi sonucunda GameSatış gerek gördüğü takdirde güvenlik amacıyla ek bilgi ve belge talep etme hakkını saklı tutar. Bu bilgi ve belgeler GameSatış Kimlik Doğrulama Sistemi‘nde (7. madde) belirtildiği şekilde alınır ve sadece Gizlilik Politikası ve Veri Kullanımı şartlarına (15. madde) tabi olarak kullanılabilir.

e) Üye’nin hesabına eklenen dijital bakiye Türk Lirası (TL) cinsinden işlem görmektedir. Döviz cinsi hesaplardan yapılan kart ödemelerinde Üye’nin hesabından çekilen döviz tutarı ödeme yaptığınız bankanın güncel kuruna göre banka tarafından belirlenir. Bu tarz ödemelerde bankanızın uygulayacağı komisyon ve diğer işlem ücretlerinden GameSatış sorumlu değildir.

f) Üye ödediği tutar karşılığı olan dijital bakiyeyi sadece site içerisinde alışveriş yapmak amacıyla kullanabileceğini ve bu bakiyeyi kısmen ve/veya tamamen banka hesabına çekemeyeceğini kabul ve taahhüt eder.

9. Kazanç Harcama ve Çekim Koşulları


a) Üye’ler elde ettikleri Kazanç’lar ile site içerisinde harcama yapabilmek için GameSatış Kimlik Doğrulama Sistemi (7. madde) üzerinden evrak göndermesi gereklidir. Bu koşula sahip olmayan Üye’ler Kazanç’ları ile siteden herhangi bir mal veya hizmet satın alamaz.

b) GameSatış Kazanç karşılığı olan bakiyeyi, yalnızca GameSatış sistemine kayıt edilebilen banka hesaplarına ödemektedir. 

c) Üye, ödemenin gönderileceği hesabın bilgilerini doğru ve eksiksiz bir şekilde kayıt edeceğini kabul ve taahhüt eder. Bilgilerin eksik veya hatalı verilmesinden dolayı doğabilecek maddi kayıp veya gecikmelerden GameSatış sorumlu tutulamaz.

d) Üye’ler, güvenlik sebepleri dolayısıyla yalnızca kendilerine ait olan banka hesaplarına ödeme talebinde bulunabileceklerdir. 

e) GameSatış gerekli gördüğü noktalarda Satıcı’nın elde ettiği gelirleri bloke edebilir ve Satıcı’nın hesabını incelemeye alabilir. Bahsi geçen bloke en fazla bir hafta olabilir. Bu sürenin uzatılması ve incelemenin devamı hakkını GameSatış saklı tutar.

10. Para İadesi


a) GameSatış’ın istenilen mal veya hizmeti tedarik edememesi durumunda Üye’nin iade talep etmesi halinde GameSatış bakiyeye karşılık gelen ücreti (10.e) de belirtilen süre aralığında iade etmekle yükümlüdür.

b) Oyuncu Pazarın’da Üye’nin istediği içeriğin satılmış olması veya muhtelif bir sebepten dolayı Oyuncu Pazarı üzerindeki siparişi iptal edilmiş durumda olan Üye’nin iade talep etmesi halinde GameSatış bakiyeye karşılık gelen ücreti iade etmekle yükümlüdür.
Ücret iadesi koşullarının sağlanması için Üye’nin istediği mal veya hizmete eş değer bir içeriğin GameSatış veya Oyuncu Pazarı’nda olmaması durumu GameSatış tarafından kontrol edilir ve kararı GameSatış tarafından verilir.

c) Üye, GameSatış üzerindeki üyeliğe bakiye olarak yansımayan ödemelerin iade süreçlerinin ödeme sırasında kullanılan Ödeme Aracı firma tarafından yapılacağını bilir. Bu sebepten dolayı bu aşamadaki ödemelerin iadesini Ödeme Aracı firma ile iletişime geçerek kendisinin ileteceğini kabul ve taahhüt eder.

d) Üye, yapılan ödemenin iade edilebilmesi için gerçekleşen ödeme miktarının tamamının Üye’nin bakiyesinde kullanılmamış olarak durması gerektiğini bilir ve ödemelerde kısmi iade alamayacağını farkındadır.

e) İade işlemleri 5 iş günü içerisinde başlatılır. İadenin tamamlanmasında Ödeme Aracı firmanın veya Bankanın sebep olabileceği gecikmelerden GameSatış sorumlu değildir.

11. Mal veya Hizmet İade ve İptal Koşulları


a) Mal veya hizmetin ayıplı, kullanılmış, işlevsiz olması halinde mal veya hizmet eğer mümkünse iade alınır. Bunun dışındaki iade, değişim veya iptal işlemleri GameSatış’ın kendi inisiyatifindedir.

b) Satıcı, Pazar üzerinde satılan ancak belirlenen süreler içerisinde teslimatı başlamayan veya alıcının kabul etmemesine rağmen ertelenen işlemlerin ihtara gerek olmaksızın iptal edileceğini kabul ve taahhüt eder.

c) Pazar üzerinde satılan mal veya hizmetin ilanda belirtilen özelliklerde olmaması halinde alıcının talep etmesi durumunda GameSatış satıcı ile iletişime geçip siparişin iptal sürecini yönetmekle yükümlüdür.

d) Pazar üzerinden Satıcı tarafından kullanılan ilan öne çıkartma gibi avantaj sağlayıcı hizmetlerin iptali veya iadesi mümkün değildir.

12. Davranış Kuralları


Üye’lerin birbirleri ile GameSatış üzerinden yaptığı ve/veya Canlı Destek üzerinden yaptığı görüşmelerde sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan içerikler göndemeleri Üye’lerin mesajlaşma sistemine ve/veya Canlı Destek hizmetine erişimi önceden herhangi bir ihtara gerek olmaksızın süreli veya süresiz olarak kısıtlanması hakkını GameSatış saklı tutar.

13. Fikir paylaşım kuralları


a) Kasıtlı veya kasıtsız olarak paylaşılan fikirlerin mülkiyeti GameSatış’a aittir.

b) GameSatış sürekli olarak geliştirilen ve düzenlenen bir sistemdir. Üye’lerin kasıtlı veya kasıtsız olarak ürettiği fikir ve geliştirmeler daha önceden tasarlanmış veya planlanmış olabilir bu sebepten dolayı Üye’ler fikir paylaşımında bulunurken bu fikirler üzerinde hiç bir hak iddia edemeyeceğini kabul ve taahhüt eder.

c) Fikri paylaşımların sonuçlarında herhangi bir ödüllendirme durumu söz konusu değildir ancak bu eylemi gerçekleştirme inisiyatifini GameSatış saklı tutar.

14. Çekiliş ve Promosyon Kodları


a) GameSatış, ücretsiz olarak dağıttığı dijital bakiye karşılığı olan promosyon kodlarının kullanımını belirli bir süre ile sınırlandırma, son kullanım tarihi belirleme ve bir kullanıcı için kaç tane kullanılabileceğini belirleme hakkını saklı tutar.

b) GameSatış ve diğer platformlar üzerinde yapılan Çekiliş’lerde mal veya hizmetin karşılığı olan o anki bakiye değerinde Promosyon Kodu teslim edilir.

c) Promosyon Kod’unun kullanılabilmesi için Üye’ler hesaplarındaki GameSatış’ın gerekli gördüğü doğrulamaları yapmakla yükümlüdür.

d) GameSatış tarafından yapılan çekilişlere katılan tüm kullanıcılar bilgilerinin GameSatış tarafından kazananların duyurulması ve/veya benzer amaçlarla kısmi olarak ve/veya tamamen paylaşılabileceğini kabul ve taahhüt eder.

e) GameSatış yaptığı tüm çekilişlerde sonuçların açıklanma tarihini değiştirme ve/veya çekilişi iptal etme hakkını saklı tutar.

15. Gizlilik Politikası ve Veri Kullanımı


a) GameSatış, Üye’ler tarafından gönderilen / paylaşılan bilgi ve belgeleri yalnızca doğrulama, müşteri profili belirleme ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanır. 

b) Üyelik doğrulaması sırasında belirtilen telefon numarasına sadece GameSatış başlığı altında kampanya ve diğer içerikler gönderilir. Üye eğer isterse bunu kaldırabilir.

c) Gönderilen bilgi ve belgeler 3. şahıslarla paylaşılmaz.
Yalnızca Savcılık, Polis, Vergi Memuru gibi resmi makamlar tarafından bilgi talep edilmesi halinde hesabınızda kayıtlı olan tüm bilgi ve belgeler resmi makamın kendisi ile paylaşılır.

d) GameSatış’a verdiğiniz üyelik bilgileri ve kişisel bilgiler, onayınız dışında, Sözleşme’de tanımlanan haller haricinde, diğer üyelere ve üçüncü kişilere açılmayacaktır. 

e) Üye, siteyi karalamak ve/veya şikayetini dile getirmek amacıyla farklı mecralarda GameSatış içerisinde yaşanan durumları herkese açık bir şekilde paylaşır ise konuda bahsi geçen Üye’nin bakiye ve/veya konuya dair diğer kişisel olabilecek bilgileri GameSatış tarafından herkese açık bir şekilde teşhir etme yetkisi ve izni olacağını kabul ve taahhüt eder.

f) GameSatış Üye’lerine sattığı oyunlar ile ilgili reklam gönderme hakkını saklı tutar. Üye’ler reklam almayı kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar.

g) Bu ilkeler ile kişisel haklarınız GameSatış tarafından teminat altına alınmıştır.

16. Çerez Politikası


a) Gizliliğiniz bizim için önemlidir, gizlilik ve güvenlik haklarınız temel prensibimizdir. Kişisel verilerinizin korunması amacıyla sistem ve internet altyapısı en güvenli seviyede tutularak gerekli önlemler GameSatış tarafından alınmıştır.

b) GameSatış üzerinde herhangi bir bilgi vermeden ürünler ve hizmetler hakkında bilgi alarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. 

c) Geçerlilik sürelerine göre Geçici ve Kalıcı Çerezler olmak üzere iki çeşit çerez bulunmaktadır. Bu çerezler GameSatış’ı ziyaret ettiğinizde bilgisayarınıza kullandığınız tarayıcı vasıtası ve güvencesi ile gönderilen ve bir dizi karakter içeren küçük bir dosyadır. Bilgisayarınız üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Çerezler bilgisayarınızda veya dosyalarınızda depolanan kişisel verileriniz de dahil herhangi bir bilgi toplanmamaktadır.

d) Tarayıcınıza kayıt edilen Geçici ve Kalıcı çerezler ziyaret deneyiminizi olumlu yönde etkilemek adına ilgi alanlarınız ve tercihlerinize göre sitenin düzenlenmesi amacıyla kullanılmaktadır.

e) Hemen hemen tüm internet tarayıcıları, çerezleri otomatik olarak kabul edecek şekilde ön tanımlıdır. Ancak çerezleri dilediğiniz gibi kontrol edebilir veya silebilirsiniz. Çerezleri yönetmek tarayıcıdan tarayıcıya farklılık gösterdiğinden ayrıntılı bilgi almak için tarayıcının yardım menüsüne bakabilirsiniz.

f) Çerezleri istediğiniz zaman tamamen silebilirsiniz ancak bunların silinmesi GameSatış üzerindeki tercihlerinizi olumsuz yönde etkileyeceği gibi tüm hizmetlerden faydalanmanızı kısıtlayabilir.

17. Sorumluluğun Sınırlı Olması


a) Oyuncu Pazarı’na eklenen ilandaki tüm içerik ve resimler yüklendiği andan itibaren GameSatış’a aittir ve GameSatış bu içerik ve resimleri istediği gibi kullanma/kullandırtma hakkını saklı tutar.

b) Satış işleminin tarafı olmayan GameSatış, alım satım sürecinin ödeme aşamasında alıcı ve satıcıya GameSatış Güvence Sistemi sağlar. Satıcıya malın teslimi karşılığında bedeli tahsil edememe; alıcıya ise bedelin ödenmesine karşılık, malın hiç veya istenilen nitelik ve şartlarda teslim edilmemesi riskine karşı korumayı amaçlar.

c) Herhangi bir satın alım olmadan GameSatış içerisinde veya dışında teslim edilen mal veya hizmetlerin sorumluluğu tamamen bilgi paylaşımı yapan Satıcı’nın kendisine aittir.

d) GameSatış, Üye’lerin hesaplarını koruyabilmeleri için kendilerine çeşitli güvenlik önlemi alma imkanı sunmaktadır. Bu imkanları kullanıp kullanmamak Üye’nin kendi inisiyatifidir. Bu sebepten dolayı Üye’nin ihmali ile hesabının çalınması ve yetkisiz herhangi bir işlem yapılması sonucunda doğabilecek olumsuzluklardan GameSatış sorumlu değildir.


e) Hukuken ‘mücbir sebep’ sayılan tüm hallerde GameSatış, işbu Sözleşme ile belirlenen yükümlülüklerinden herhangi birini geç, eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, GameSatış için, gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için GameSatış'tan herhangi bir nam altında tazminat talep edilemeyecektir. "Mücbir sebep" terimi, doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği, kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır.

f) GameSatış, tamamen kendi takdirine bağlı ve tek taraflı olarak, işbu Sözleşme’yi uygun göreceği herhangi bir zamanda, GameSatış’da ilan etmek suretiyle değiştirebilir. İşbu Sözleşme’nin değişen hükümleri, ilan edildikleri tarihte geçerlilik kazanacak; geri kalan hükümler, aynen yürürlükte kalarak, hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir. İşbu Sözleşme, Üye’nin tek taraflı beyanları ile değiştirilemez.

g) İşbu Sözleşme’nin uygulanmasında, yorumlanmasında ve hükümleri dahilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetiminde Türk Hukuku uygulanacaktır. İşbu Sözleşme’den doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın hallinde, Türkiye Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

18. Sözleşmenin Feshi


a) İşbu Sözleşme, Üye’lik olduğu sürece yürürlükte kalacak ve taraflar arası hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecek. Kullanıcının üyelik süresinin dolması veya geçici veya kalıcı olarak üyeliğinin durdurulması hallerinde sona ermiş sayılmayacaktır.

b) GameSatış, Üye’lerin işbu Sözleşme ve/veya Site içinde yer alan kullanıma, üyeliğe ve Hizmet’lere ilişkin benzeri kuralları ihlal etmeleri durumunda Sözleşme’yi tek taraflı olarak feshedebilecek ve Kullanıcılar, fesih sebebiyle, GameSatış’ın uğradığı tüm zararları tazmin etmekle yükümlü olacaktır.