Black Desert Online 55 Acoin

Black Desert Online 55 Acoin

Master Mağaza
5,90 ₺
Black Desert Online 110 Acoin

Black Desert Online 110 Acoin

Master Mağaza
11,80 ₺
Black Desert Online 220 Acoin

Black Desert Online 220 Acoin

Master Mağaza
23,60 ₺
Black Desert Online 550 Acoin

Black Desert Online 550 Acoin

Master Mağaza
59,00 ₺
Black Desert Online 1100 Acoin

Black Desert Online 1100 Acoin

Master Mağaza
118,00 ₺
Black Desert Online 2200 Acoin

Black Desert Online 2200 Acoin

Master Mağaza
236,00 ₺
Black Desert Online 3300 Acoin

Black Desert Online 3300 Acoin

Master Mağaza
354,00 ₺
Black Desert Online 5500 Acoin

Black Desert Online 5500 Acoin

Master Mağaza
590,00 ₺
Black Desert Online Traveler Paket

Black Desert Online Traveler Paket

Master Mağaza
23,60 ₺
Black Desert Online Explorer Paket

Black Desert Online Explorer Paket

Master Mağaza
118,00 ₺
Black Desert Online Conqueror Paket

Black Desert Online Conqueror Paket

Master Mağaza
236,00 ₺

Black Desert Online Hakkında

Kore oyun pazarı video oyunları noktasında en fazla seçeneği barındırmakta olan dünyalar arasındadır. Black Desert Online oyunu da Koreli oyun geliştirici olan Pearly Abyss tarafından geliştirilmiştir. Oyunun platformlara göre çıkış tarihleri değişim gösteriyor olsa da 2019 yılından beri Avrupa’da oynanabildiğini görüyoruz. Black Desert Online Türkiye lokasyonundan da bu tarihten itibaren oynanabiliyor. Oyun farklı platformları desteklemektedir. Desteklenmekte olan platformlar ise şu şekildedir: 

 • Microsoft Windows 
 • Mobile 
 • Xbox One
 • Play Station 4
 • Steam 

Bu kanalları üzerinden oyuna sahip olarak oynayabilme yoluna gidebilmeniz mümkündür. Oyunu oynayabilme adına ilk olarak bir oyun hesabına sahip olmanız gerekir. Black Desert Online satın al yoluna gideceğiniz sırada sitemizde kullanabileceğiniz ödeme yöntemleri şu şekildedir: 

 • Mobil ödeme 
 • Kredi kartı ile ödeme
 • Havale veya EFT gibi banka transferi ile ödeme 

Sitemiz üzerinden siparişlerinizi vereceğiniz sırada sizlere sunduğumuz bu ödeme yöntemlerini değerlendirerek siparişlerinizi tamamlayabilmeniz mümkündür. Sitemiz üzerinden siparişleriniz 3D Secure ve SSL protokolleri ile korunmaktadır. Bu yüzden ödeme yöntemlerindeki bilgilerinizin ve yapacağınız işlemlerinizin dışarı aktarılması gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir.

Black Desert Online Nasıl Oynanır?

Black Desert online remastered oynayacağınız sırada özellikle oyunu ilk defa oynayacaksanız nasıl oynanmakta olduğunu da merak edersiniz. Oyunun temel olarak diğer birçok oyunda olduğu gibi elle nişan almaya dayalı ve serbest hareketlerin olduğu bir aksiyon oyunu olduğunu görüyoruz. Oyunun içerisinde çiftçilik, barınma, balıkçılık yapma, ticaret yapma gibi işler de yer alırken kale savaşları ve oyuncu kuşatma gibi aksiyon temelli olaylar da gerçekleşmektedir. Hem kuşatmalarda hem de günlük görevlerinizi yerine getireceğiniz sırada karakterinizi özelleştirme imkanına da sahip olursunuz.

Black Desert online oyununun içeriğine bakmış olduğumuz zaman oyunculara birçok özelliği bir arada sunabildiğini görüyoruz. Oyunda aktif bir savaş sisteminin içerisindeyken diğer birçok oyunun aksine manuel nişan alabilme, kaçma ve kombo özelliklerini kullanma imkanına sahip olursunuz. Kendinize binek elde etmek istediğiniz zaman ise bunu ancak vahşi dünyadan evcilleştirerek elde edebilirsiniz. Ek olarak bazı türleri çiftleştirerek özel binekler elde edebilme imkanına da sahip olabilirsiniz. Binekleriniz beslenme ve bakım gerektiğinden dolayı oyun envanterinizde saklayabilme imkânınız yoktur. Black desert online paket içerisinde sizlere çeşitli bineklerle beraber çeşitli eşyalar da verilebilmektedir. Bunların kullanılmasıyla beraber karakterinizin gelişimini daha kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Black desert online fiyat araştırması yapan kişiler en ucuz ve anında teslimat ile yetkili satıcı GameSatış üzerinden paket ve acoin alımlarını yapabileceğini bilmelilerdir. Black desert online kaç TL? Araştırması yapılmasının en ana sebebi; oyun severlerin merakını gidermek odaklıdır. 

Bdo online noktasında oyun içi tüm gereken ürünleri GameSatış üzerinden edinebilirsiniz. 

Black desert online kod alma yoluna gitmek isteyen kişiler sitemizden siparişlerini verebilmekte olduğu gibi aynı zamanda Black desert online ne kadar? Sorusu ile karşımıza çıkabilir. Sitemizde sizlere bütün Paket ve Acoin ürünleri diğer platformlara göre çok daha uygun fiyatlar üzerinden sunulmaktadır. Ürünlere göre fiyat değişiklikleri olduğu gibi sizlere siparişlerinizi hızlı ve sorunsuz verme evresinde de kesintisiz destek sağlanmaktadır.

Bdo oyun oynamak isteyen kişiler bu adımlarla beraber siparişlerini onaylayabilme yoluna gidebilmektedir. Sitemizde sizlere müşteri hizmetleri desteği sabah 09.00 ile gece 02.00 arasında sağlanmakta olduğundan dolayı en kısa süre içerisinde siparişleriniz sağlanabilmektedir. Bu süreç içerisinde gerçekleştirmiş olduğunuz oyun siparişleri sırasında bir sorunla karşı karşıya kalmanız durumunda en kısa süre içerisinde bizimle iletişime geçerek bu sorunlarınızı çözebilmeniz mümkündür.

Black Desert Item Alım Satım

Oyunlarda sahip olduğunuz karakterlerinizin özelleştirilmesi ve hesaplarınızın gelişmesi adına item kullanma yoluna gidebilmeniz mümkündür. Oyunlarda sizlere çeşitli itemler sunulabilir. Black desert online item satış yapma yoluna gideceğiniz sırada ise bu satışlarınızı oyun içerisinden gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Bdo mena lokasyonlarından oyunlarınızı oynayarak karşı karşıya kalacağınız sırada itemler rakiplerinizden daha güçlü karakterlere sahip olma evresinde sizlere yardımcı olur. Bdo kod kullanarak karakterlerinizi özelleştirme ve geliştirme yoluna da gidebilirsiniz.

Oyunlarda item alabilmek ve bazı hizmetlerinden faydalanabilmek için oyun içerisinde alışveriş yapmanız gerekebilir. Her oyunda bu işlemler için kendi para birimlerinin yer almakta olduğunu söyleyebiliriz. Acoin ise Black Desert Online oyununu para birimidir. Oyun üzerinden işlem yapacak ve alışverişlerini yapmak isteyen kişiler bu para birimini kullanarak bunları yerine getirebilmektedir. Bdo acoin almak isteyen kişiler sitemizden siparişlerini verebilmektedir. Sizlere sunmuş olduğumuz acoin’ler ve fiyatları şu şekildedir: 

 • BDO 55 acoin: 5.90 TL 
 • BDO 110 acoin: 11.80 TL 
 • BDO 220 acoin: 23.60 TL 
 • BDO 550 acoin: 59 TL 
 • BDO 1100 acoin: 118 TL 
 • BDO 2200 acoin: 236 TL
 • BDO 3300 acoin: 354 TL 
 • BDO 5500 acoin: 590 TL 

Oyunda alışveriş yapabilme ve karakterinizi daha fazla özelleştirebilmek için çeşitli skinler alacağınız evrede sitemizden siparişlerinizi gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Sizlere diğer platformlara nazaran daha uygun fiyatlar üzerinden acoin sunmaya dikkat ediyoruz. Oyunun içerisinde alımlarınızı yaptığınız sırada sitemizdeki fiyatların normalin çok daha altında olduğunu görebilirsiniz.

Black Desert Online Karakter Sınıfları Nedir?

Oyun oynadığınız sırada her oyunun bir olay örgüsü olduğunu ve farklı karakterleri barındırmakta olduğunu görebilirsiniz. Oyunlarda yer alan karakter sınıflarının gelişmiş olması ve farklı karakterlerin yer alması olay örgüsünün daha kısa sürede tamamlanmasına yardımcı olan unsurlar arasındadır. Black Desert Online oyunu da içerisinde farklı karakterleri barındırmakta olan bir oyun olarak karşımıza çıkmaktadır. Oyunda yer almakta olan karakter sınıflarının genel olarak şu şekilde olduğunu görebiliyoruz: 

 • Savaşçılar: Hem saldırı yaparken hem de savunma esnasında savaşçılara ihtiyacımız vardır. En sık kullanmış oldukları silahları ise kılıç ve kalkanlarıdır. Savaşçılar en iyi silah kullanma becerisine sahip olan ırktır. Özellikle yakın mesafe saldırıları evresinde çok başarılı bir performans sergilerler.
 • Okçular: Mesafeli saldırılar yapılacağı sırada devreye okçular girebilmektedir. Özellikle her savaş durumunda sergilemiş oldukları seri hareketleriyle dikkat çekerken özellikle düşmanın yaklaşmasını engellemeye yardımcı olur. Yeteneklerinin arkasında bir mistik güç olduğu da düşünülmektedir.
 • Sahire: Savaş alanlarının kontrollerinde yer alan bu ekipler fiziksel hasar bırakabilmekte olduğu gibi aynı zamanda kara büyüler de kullanmaktadır. Mesafeli olunduğu zaman kara büyüler kullanılması savaş alanını etkisi altına alabilmektedir. Bu büyüler özellikle düşmanlarda kaos yaşatabildiği gibi ölümlerinin açılı olmasına da sebep olabilmektedir.
 • Vahşi: Vahşilerin güçleri ve cüsseleri muazzam seviyede olduğu için düşmanlarını bu özelliklerini kullanarak bastırdıklarını söyleyebiliriz. Saldırı sırasındayken çift elle balta kullanabilirler ve bu baltalar kendi boylarında olabilir. Özellikle zayıf düşmanlarını kısa sürede yenilgiye uğratabilmektedir.
 • Büyücüler: Birçok saldırı büyüsünün ustası olan büyücüler, düşmanı yavaşlatabilme, sersemletebilme ve düşmanda hasar bırakabilme imkanına sahiptir.
 • Cadı: Özellikle savaş dönemlerinde sağduyulu bir tavır takınmalarıyla bilinen cadılar, becerileri ne kadar yavaş olsa da son derece etkili olan büyüler yapabilirler. Özellikle toprak ve elektrik gibi elementleri kullanarak kusursuz hamlelerde bulunarak çeşitli büyüler yapabilmektedir.
 • Ninja: Özellikle dövüş sanatlarında usta olan Ninjalar pusu kurma noktasında da son derece başarılıdır. Düşmana gizlice yaklaşma, kalabalığı kontrol atlına alabilme gibi özellikle bulunmaktadır.
 • Avcı: Hangi uzaklıkta olursa olsun düşmanlarıyla mücadele edebilen avcılar çok acımasız saldırı şekline sahip olabilmektedir. Avcıların en büyük silahlarından birisi ise; petlerine kendilerini taklit ettirmesidir. Bu şekilde rakiplerini iki kişiye karşı tek kişi konumuna düşürürler.

Sizlere Black Desert Online karakterleri arasından sadece bazılarını sunduk. Oyun çok geniş bir karakter havuzuna sahip olduğu için karşınıza oynadığınız evrede birbirinden farklı özelliklere ve güçlere sahip olan çeşitli karakterlerin çıkma ihtimalleri de bulunmaktadır.

Black Desert Online Sıkça Sorulan Sorular

Black Desert Online kaç GB?

Black Desert Online 27 GB'tır. BDO kaç gb sorusunun yanıtı tüm bilgisayarlar açısından uyumlu bir özellik sağlıyor. Black Desert Online kaç gb indiriyor sorusuna tam yanıt vermek için ise mükemmel grafik ve içeriklerle bezeli oyunun minimum 4 GB ram istediğini ve 8 GB ram ile en iyi şekilde çalıştığını söyleyebiliriz. Black Desert Online kaç GB konusu iyi bir donanım tarafından rahatlıkla aşılabilecek düzeydedir.

Black Desert Online ücretsiz mi?

Black Desert Online ilk 30 gün ücretsiz. Black Desert Online ücretsiz mi sorusu ilk ayın ardından ücretliye dönmektedir. Black Desert Online paralı mı sorusunun yanıtı evet paket almalısınız şeklindedir ve Black Desert Online ücretli mi sorusunun yanıtı olan paketler:

 

 1. Traveler Paket 23,60 TL
 2. Explorer Paket 118 TL
 3. Conqueror Paket 236 TL

 

Black Desert Online aylık ücretlimi sorusunun yanıtı olan paketlerin içinde Değerli Paket bulunuyor. Explorer ve Conqueror Paket’te 1 aylık, Traveler’da 15 günlüktür. Black Desert Online kaç para diye sorduğunuzda her ay yukarıda seçeceğiniz paketler şeklinde para yatırmanız gerektiğini söyleyebiliriz.

Black Desert Online hangi karakteri seçmeliyim?

Black Desert Online karakter seçiminde;

 

En iyi PVP karakterleri;

 1. Mystic
 2. Sorceress
 3. Ninja
 4. Archer
 5. Striker
 6. Witch

 

En iyi PVE karakterleri;

 1. Sorceress
 2. Musa
 3. Wizard
 4. Mystic
 5. Witch
 6. Lahn

 

Black Desert Online hangi karakteri seçmeliyim noktasında, forumda yapılmış bu oylamadan faydalanabilirsiniz. Black Desert Online hangi karakter konusundaki seçiminizden önce premium karakter seçerek (tüm karakterleri denemenize olanak sağlayan oyun içi sistem) kendinize en uygun karakteri bulabilirsiniz.

Black Desert Online açılmıyor hatası nasıl çözülür?

Black Desert Online açılmıyor sorununun çözümü için uygulanabilecek birkaç işlem mevcut. Bunların dışında bir sorun varsa oyunun bakım ve güncellemelerinden kaynaklı olarak yaşanıyor olması muhtemeldir. Oyunun açılmama sorunu için BDO forumlarından anlık bilgi sağlanabilir. Genel çözüm önerileri:

 

 1. Bilgisayarı yeniden başlatmak.
 2. Bilgisayarın güvenlik duvarını kontrol etmek.
 3. Oyunda sorun olduğuna dair oyuna Ticket atmak.

Black Desert Online yorumlar nelerdir?

 

Black Desert Online yorumlar konusundaki kısa yanıtlar:

 

 • BDO ilk 30 gün ücretsiz.
 • Server seçiminiz öncesinde private serverda tüm karakterleri deneyebilirsiniz.
 • Oldukça fazla sayıda seçenek olduğu için seçim kararını kendiniz vermelisiniz.
 • Bu oyun MMORPG’den almak istediğiniz ne varsa fazlasıyla verebilecek, oldukça dinamik bir yapıda. O yüzden oldukça oynanabilir nitelikte.
 • Oyuncu sayısı 2020 yılında yapılan resmi açıklamaya göre 20 milyon.

Black Desert Online Steam farkı nedir?

Black Desert Online Steam farkı, oyunun oynandığı mecrayla alakalıdır. Steam versiyonuyla oyunun kendi sitesinden indirilen versiyonu arasında, oyun içi alışveriş mecralarının da değişiklik gösterdiğini söylemeliyiz. Steam dışında açılan hesaplarla Steam'den oynanamaz ve farklı mecralardan yapılan alışverişler Steam’de geçerlilik göstermez. Steam farklı bir oyun, oyunun sitesinden indirilen farklı bir oyundur diyebiliriz.

Black Desert Online hangi paketi almalıyım?

Traveller Paket dışındaki iki paketten birini almalısınız çünkü Traveller Paket hem Değerli Paket'in süresinin azlığı hem de içerik olarak oyununuzu karşılamaya yetmeyecektir. Black Desert Online hangi paketi almalıyım sorusuna karşılık 3 adet seçenek bulunmaktadır:

 

 1. Traveler Paket - 23,60 TL: Değerli Paket (15 Gün), Kupon Kesesi
 2. Explorer Paket 118 TL: Değerli Paket (15 Gün), Kupon Kesesi, Değerli Paket (15 Gün), At Amblemi: Aşama 7 Beyaz At (Dişi), Kamasylve Kutsaması (15 Gün), [Etkinlik] Aktarım Klasik Kutusu, Kutup Ayısı Aşama 1
 3. Conqueror Paket 236 TL: Değerli Paket (15 Gün), Kupon Kesesi, Değerli Paket (15 Gün), At Amblemi: Aşama 7 Beyaz At (Dişi), Kamasylve Kutsaması (15 Gün), [Etkinlik] Aktarım Klasik Kutusu, Kutup Ayısı Aşama 1, Envanter Slotu +16 Genişletme Kuponu, Kirpi Aşama 1, Eğitmen Flütü (Kalıcı), İş Sözleşmesi: [Depo Sorumlusu] Irene, İş Sözleşmesi: [İşlem Yardımcısı] Irene, Eski Ay Gizli Kitabı (15 Gün), %20 İndirim Kuponu

 

Oynama stratejinize göre uygun paketi GameSatış üzerinden temin edebilirsiniz.

Black Desert Online nedir?

Black Desert Online nedir sorusunun yanıtı kısaca, Kore menşeili bir MMORPG oyunudur şeklinde olacaktır. Oyunun geliştiricisi Pearl Abyss’tir ve oyun 2015 yılında çıkış yapmıştır. Oyun hızlı ve akıcı olması ile öne çıkan, fantastik özelliklere sahip bir yapıdadır. Devasa çok oyunculu rol yapma oyunları arasında Türkiye’de en fazla oynananlar arasında bulunur.

Black Desert Online Premium Karakter nedir?

Black Desert Online Sezon Karakteri nedir sorusuna yanıt olarak, Sezon Sunucusu’na girerken oluşturulacak karakterdir yanıtını verebiliriz. Sezon Karakteri, her Sezon Sunucu’sunda bir kez oluşturulabilir. Sezon Karakteri oluşturmadan önce Premium karakter ile deneme yapılabilir çünkü Premium Karakter ile oyundaki sınıfların:

 

 • Uyanış Öncesi
 • Uyanış
 • Aktarım

 

türündeki becerilerini test edilme imkanı bulabiliyoruz.

Black Desert Online Sezon Karakteri nedir?

Black Desert Online Sezon Karakteri nedir sorusuna yanıt olarak, Sezon Sunucusu’na girerken oluşturulacak karakterdir yanıtını verebiliriz. Sezon Karakteri, her Sezon Sunucu’sunda bir kez oluşturulabilir. Sezon Karakteri oluşturmadan önce Premium karakter ile deneme yapılabilir çünkü Premium Karakter ile oyundaki sınıfların Uyanış Öncesi, Uyanış ve Aktarım türündeki becerilerini test edilme imkanı bulabiliyoruz.

Black Desert Online hangi sunucu tercih edilmeli?

 

Black Desert Online hangi sunucuda oynanmalı sorusunun yanıtı yeni başlayanlar için Olvia olacaktır çünkü 2 kat EXP verir ve bu, yeni oyuncular için sadece 30 gün geçerlidir. Serverlar:

 

 • Olvia
 • Arsha
 • Serendia
 • Valencia
 • Calpheon
 • Mediah
 • Velia
 • Balenos
 • Kamasylvia

 

Black Desert Online hangi sunucu tercih edilmeli konusunda bunlar kanallardır ve istediğiniz zaman aralarında geçiş yapabilirsiniz, bu nedenle seçim oyunda ilerledikten sonra gerçekten önemli değildir.

Black Desert Online Uyanış kaç level olunca açılır?

Black Desert Online Uyanış 56 level olarak karşımıza çıkıyor. Black Desert Online Uyanış kaç level sorusunun yanıtını aradığınızda oyunda 56 level olmanızın ardından Uyanış görevini yapabileceğninizi söyleyebiliriz. Uyanış Silah görevini, 56 level olduktan sonra Kara Ruh’tan alabilirsiniz. Sevilen oyun BDO'nun bu göreviyle birlikte oyunda sizin için yeni bir dönem başlar.

Black Desert Online Misafir Kartı nasıl alınır?

Black Desert Online Misafir Kartı, oyuna zaman zaman entegre edilen ilgili etkinlikler sırasında alınır. Black Desert Online Misafir Kartı nasıl alınır sorusundan sonra, Misafir Kartı'yla ne yapılacağı konusu gündeme gelmektedir. Misafir Kartı'yla BDO deneyimini belirli süre ücretsiz yaşayabilirsiniz. Belirlenen süre sonundaysa paket satın alarak devam edebilirsiniz. 

Black Desert Online Yatırım Bankası nasıl kullanılır?

Black Desert Online Yatırım Bankası sakinler tarafından kullanılır. Black Desert Online Yatırım Bankası nasıl kullanılır sorusunun en net yanıtlarından birisi konut puan miktarını artırmasıdır. Her bölgenin büyük şehirlerinde yer alan evlerde bulunur. Yatırım yapılmak istenen kasabada birinci sınıf bir konut veya eviniz olmalıdır. Karmaya göre küçük veya büyük getiriler kazanılabilir.

Black Desert Online ücretsiz nasıl oynanır?

 

Black Desert Online ücretsiz nasıl oynanır sorusuna iki şekilde yanıt verilebilir:

 

 1. Oyunun kendi sitesinden 30 günlük deneme süresi başlatılabilir.
 2. İlgili etkinlik gerçekleştiği esnasında Misafir Kartı elde edilerek verilen görevler yapılır ve (7 gün boyunca oyuna girmek ve herhangi bir sınıfta 50. levele ulaşmak) ardından oyun tarafından Sürekli Erişim Kartı sağlanır.

Black Desert Online nasıl indirilir?

 

Black Desert Online nasıl indirilir:

 

 1. https://www.tr.playblackdesert.com/Data/Down/ adresine gidin.
 2. “Oyunu İndir”e basın.
 3. İnen setup dosyasında “Evet”e tıklayın.
 4. Dil seçeneğinizi “Türkçe” yapın.
 5. Açılan “Kurulum Yardımcısı” penceresinden “Sonraki”yi tıklayın ve anlaşmayı kabul ederek son adıma kadar gelin.
 6. Oyunun açılış penceresinden eposta veya Facebook ile giriş yapmanızın ardından oyun indirilmeye başlayacaktır.

BDO Aktarım nedir?

BDO Aktarım nedir sorusu bizleri güçlendirilmiş silah ve kılıçlara görürmektedir. BDO Aktarım nasıl yapılır:

 

 1. Uyanış görevi (level 56) tamamlanır.
 2. Kara Ruh’tan Aktarım görevi alınır.
 3. “Görevler” penceresi açılır.
 4. “Önerilen” sekmesinden karakterinizin adıyla birlikte yer alan Aktarım başlığı altındaki görevler tamamlanır.
 5. Bu şekilde Aktarım skill seçenekleri kullanılır hale getirilir.

BDO Aakman nerede?

BDO Aakman Valensiya Çölü’nde yer alır. BDO Aakman nerede sorusunun yanıtı, Valensiya Çölü’nde rastgele açılan portallarda yer alıyor. Bir portalı tespit etmeye yardımcı olması gereken, daha yüksek görüş mesafeli yüksek ayarları açabilirsiniz. Portallar, sürelerinin bitmesinin ardından ortadan kaybolurlar ve yeni portal bulunmalıdır. Portalların içinden Aakman’a ışınlanırsınız. Çıkarsanız yeni portal bulmalısınız.

BDO Özel Zeytin Tohumu nasıl elde edilir?

 

BDO Özel Zeytin Tohumu, bazı tohumların sallayarak karıştırılmasıyla elde edilir. BDO Özel Zeytin Tohumu nasıl elde edilir sorusuna karşılık gelen 2 seçenek vardır.

 

1) 1 adet elde etmek: Burada 1x Gizemli Tohum ve 1x Özel Tohum sallayarak karıştırılmalıdır.

2) 5 adet elde etmek: Burada 5x Gizemli Tohum ve 1x Büyülü Tohum sallayarak karıştırılmalıdır.

BDO Domuz nerede?

BDO Domuz, Kuzey Buğday Ovası’nın hemen kuzeyindeki Bernianto Çiftliği civarında bulunur. BDO Domuz nerede sorusunun bir diğer yanıtı ise Keplan Tepesi yakınlarında da Domuz bulunur şeklinde olacaktır. Keplan Tepesi çevresindeki domuzların doğum oranı daha fazla ve toplama süresi daha hızlıdır. Domuzlar BDO’da kafa kısımlarında keskin uçlara sahiptirler ve büyük boynuzları vardır.

BDO Balıklar nereye satılır?

BDO balıklar kurutulup pazar yerinde ya da ticareti geliştirmek maksadıyla ticaret sorumlularına satılır. BDO balıklar nereye satılır sorusuna daha detaylı bir yanıt vermemiz gerekirse; balık satışından mümkün olan en yüksek geliri elde etmek istediğiniz takdirde, olabildiğince uzakta yer alan ticaret sorumlusuna satış yapmanız gerektiği bilgisini verebiliriz. Uzaklık arttıkça fiyat artar.

BDO Vell'in Kalbi nasıl yapılır?

BDO Vell’in Kalbi nasıl yapılır:

 

 1. Kimya Taşı Parçası x1
 2. Kara Taş Tozu x20
 3. Kara Taş (Zırh) x1-2 ile birleştirmek için İşleme penceresinde (L) Basit Kimya kullanın.

 

Nasıl Elde Edilir: Kimya taşı öğütülerek elde edilebilir.

BDO Şans ne işe yarar?

BDO Şans, eşya düşürme “şansını” etkilemeye yarar. BDO Şans ne işe yarar sorusunun yanıtı olarak daha yüksek bir hasar verme durumu ve düşmanların bir tür ganimet düşürme şansının daha yüksek olduğu anlamına gelir. Bu durum, çöp ganimetler hariç tüm ganimetler ile ilgilidir. Yalnızca herhangi bir çetenin ganimet düşürme şansını artırır.

BDO Shakatu Nişanı nasıl elde edilir?

BDO Shakatu Nişanı, sadece 56 level ve üzeri olan karakterler tarafından, eşya ile takas yapılarak elde edilir. BDO Shakatu Nişanı nasıl elde edilir diye sorulduğunda “takas yoluyla” yanıtı verilebilir. Bu nesne bir etkinlik nesnesidir ve etkinlik olduğu zamanlarda kullanılabilir. Shakatu’nun uzun süreli dostluk kurduğu kişilere takdim ettiği özel bir nişandır.

BDO Çit nereden alınır?

BDO Çit, Katkı Puanı ile NPC’den alınır.

 

 1. NPC’ye “çit” yazılır.
 2. Çit kiralayan tüm NPC’ler burada görüntülenir.
 3. Katkı puanınıza göre istediğiniz çiti alabilirsiniz.

 

BDO Çit nereden alınır sorusunun yanıtı olan çitler Katkı Puanı ile alınır. Katkı Puanı ile alınan çitler “Küçük Çit, Sade Çit ve Güçlü Çit’tir.

BDO Mutant Ogre nasıl kesilir?

BDO Mutant Ogre bacakları kırılarak yere düşürülmesi şeklinde kesilir. BDO Mutant Ogre nasıl kesilir sorusuna “hareketsiz bırakılarak” yanıtı verilebilir. Mutant Ogre’un hareketsiz bırakılması için bacaklarının kırılması gerekir. Bacakları kırılan Mutant Ogre, bacakları kırıldığında sadece oturabilir ve bu esnada herkes Mutant Ogre’a saldırır. Kısa süre sonra Mutant Ogre tamamıyla kesilmiş olur.

BDO GS nedir?

BDO GS, Gear Score anlamına gelir. BDO GS nedir sorusuna verilecek yanıt bir dizi işlem neticesinde bulunabilir. (GS = Aweken AP + DP)

BDO oyunu içinde klanlara dahil olmak istiyorsanız, alım sırasında klanlar tarafından GS’nize bakılacaktır. İsabet oranı veren itemler kullanıyorsanız GS’niz düşük kalabilir. Bu durumları karşı tarafa belirtmenizde fayda olacaktır.

BDO At nasıl çağırılır?

BDO At, ıslık veya flütle çağırılır. BDO At nasıl çağırılır skonusunda ıslık kullanacaksanız;

 

 1. Metal bir kutu veya plastik bir kap içine biraz tahıl veya havuç koymalısınız.
 2. Bunları hafifçe sallayarak atın duyabileceği bir tıkırtı elde etmeli ve aynı anda ıslık çalmalısınız.
 3. Atınız ismini biliyorsa çağrınıza yanıt verip gelecektir.

 

Flütse oyun içinden İnci’yle satın alınır. Flütü çaldığınızda at izin verilen mesafedeyse yanınıza ışınlanır.

BDO Ölen Tanrının Zırhı nasıl yapılır?

BDO Ölen Tanrının Zırhı Pen Red Nose Sönük ya da Kara Yıldız Zırhı ile yapılır. BDO Ölen Tanrının Zırhı nasıl yapılır sorusunun yanıtına geçerken bunun mevcut en iyi zırh olduğunun altını çizelim. PEN(V) derece zırh ile üretim iyi hissettirir fakat yeniden yükseltme yapma zorunluluğu adeta PEN(V) derecesinin altındaymış gibi hissettirir.

BDO Offin nerede?

BDO Offin nerede sorusunun 2 yanıtı mevcut:

1) Mirumok Yokedici Offin, dünya bossu şeklinde ortaya çıkar.

2) Mirumok Yokedici Offin / Gözcü Offin Tett yinelenen klan görevi [Boss İnfazı] Mirumok Haberleri Bekçisi aracılığıyla çağrılabilir. “Offin uyandı.” mesajının görülmesinden 30 dakika sonra gelir. Bildirim esnasında Offin çağrılırsa klanınızla birlikte yenmek için 15 dakikanız olur.

BDO Rüya Atı nasıl yapılır?

 

BDO Rüya Atı sadece T8 Yarış Atı ile yapılır. BDO Rüya Atı nasıl yapılır diye sorulduğunda T8 Yarış Atı dışında hiçbir at ile Rüya Atı yapılamadığının bilgisini vermemiz gerekir. Rüya Atı sadece Taşkuyruk At Çiftliği ile Grana’da bulunan Ahırcı’da yapılabilir. Bunların dışında herhangi bir yerde gerekli işlemler yapılamaz.

 

 1. Yarış Atı ile Taşkuyu At Çiftliği’ne gidilir
 2. At soyulur (Üzerimizde hiçbir eşya olmaması gerekiyor)
 3. “Yarış Atı Eğitimi” seçeneği seçilir
 4. Güç, Beceri ve Zarafet bölümlerine 100 civarı malzeme koyulur.
 5. “Eğitim” butonuna basılarak denemeler başlatılır.

BDO Grind nedir?

BDO Grind, oyun içerisindeki canavarları kesmek demektir diyebiliriz. BDO Grind nedir sorusuna, devamlı surette mobları kesmek demek denebilir. Grind, XP ve Para kazanmaya yardımcı olur. XP ile level atlanırken Para ile gelişim süreci hızlandırılabilir. Aslında tüm Black Desert Online oyuncuları tarafından devamlı olarak yapılmaktadır.

BDO Pusula nereden alınır?

BDO Pusula Aakman ve Hystria farmlayarak alınır. BDO Pusula nereden alınır sorusunun yanıtı "AP’niz oldukça yüksek olmalıdır" şeklinde başlar çünkü ancak yüksek AP'yle Aakman ve Hystria farmlayabilirsiniz. Aakman ve Hystria’ya portallar aracılığıyla random gidilebilir. Random istemezseniz Kum Tanesi Pazarı’nın alt tarafındaki Akman bölgesindeki NPC Atosa’ya Kara Ruh Pençesi vererek gidebilirsiniz.

BDO Bira nereden alınır?

BDO Bira pazar yerinden alınır. BDO Bira nereden alınır sorusuna ikinci bir yanıt vererek maliyetinizi düşürmenize yardımcı olabiliriz. Pazar yerinden Bira almak masraflı olacaktır. Bira temin etmenin en ucuz yolu onu üretmektir. Bunun için önce ev almalı ve evin içine pişirme tezgahı koymalısınız. Malzemeler:

5x tahıl

6x maden suyu

1x şeker

2x karbonat

BDO Succession nedir?

BDO Succession, karakterinizi ilk meydana getirdiğinizde aldığınız beceri setidir. BDO Succession nedir diye sorduğunuzda, Succession becerilerini sınıfınızı öğrenirken ve seviyelerde ilerlerken kullanırsınız diye yanıtlayabiliriz. Succession, bildiğiniz ve kullandığınız becerileri geliştirmeye odaklanmanızı sağlar. Succession becerileri; Uyanış silahı AP'sinin% 30'unu ekler. 56. seviyede, Kara Ruh’tan Uyanış görev serisi için alınan görevle gidilir.

BDO FS nedir?

BDO FS, yükseltemediğiniz her bir eşyanın mevcut karakteriniz üzerinde bırakmış olduğu şans artışı şeklinde ifade edilebilir. BDO FS nedir sorusunun yanıtı özünde tüm MMORPG’lerde yer alan eşya yükseltme sistemine farklı bir yaklaşım kazandırmakla açıklanabilir. “Failstack” (başarısızlık) terimi oyuncular arasında FS diye kısaltılır. Black Desert Online’da başarısızlık bile başarı şansınızı artırır.

BDO Acoin kaç İnci eder?

BDO Acoin kaç İnci sorusunun mevcut yanıtlarını aşağıdaki maddelerde bulabilirsiniz:

55 Acoin 45 İnci

110 Acoin 90 İnci

220 Acoin 180 İnci

550 Acoin 450 + 20 Bonus İnci

1100 Acoin 900 + 50 Bonus İnci

2200 Acoin 1800 + 150 Bonus İnci

3300 Acoin 2700 + 250 Bonus İnci

5500 Acoin 4500 + 450 Bonus İnci

BDO Lahana nerede?

BDO Lahana nerede sorusunun 2 adet yanıtı vardır:

1) Eğer muhakkak lahana yemeniz gerekiyorsa alabileceğiniz bir adet günlük görev mevcuttur.

2) Lahana, sebze olarak kabul edilen herhangi bir başka öge ile değiştirilerek kullanılabilir. Örneğin tarifte 4 adet lahana yazıyorsa ve 4 adet lahananız yoksa, tarife 4 adet bal kabağı ekleyerek aynı yemeği yapabilirsiniz.

BDO Deve nasıl alınır?

BDO Deve nasıl alınır sorusunu öncelikle minimum 15 seviye bir ata sahip olmanız gerektiği bilgisini vererek yanıtlayalım.

 

 1. 15 Seviye veya üstü bir At ile Ahır Bekçisi’ne gidilir.
 2. At ahıra bırakılarak İmparatorluk Atı Teslimatı butonuna basılır.
 3. NPC’den atınızın aşaması kadar Parlak Altın Nişan alınır.
 4. Alınan nişanla gidip Taş Karakolu’ndaki NPC Kadram’dan Deve alınır.

BDO Yarış Atı nasıl yapılır?

BDO Yarış Atı nasıl yapılır sorusunun yanıtını oyun içinde herhangi bir ata binerek öğrenebilirsiniz.

 

 1. Ata binip P tuşuna basılır.
 2. Açılan ekrandaki at simgesinin üstüne gelerek, o atın yarış atı olabilmesi için gereken tüm özellikler görülür.

 

Atın Yarış Atı Olabilmesi için gerekenler;

 

 • Aşama 1-2: Taarruz
 • Aşama 3-4: Taarruz ve Kazıklama
 • Aşama 5-6: Taarruz, Kazıklama ve Hızlı Koşu
 • Aşama 7: Taarruz, Kazıklama, Hızlı Koşu, Ani Hızlanma ve Yan Yürüme
 • Aşama 8: Taarruz, Kazıklama, Hızlı Koşu, Ani Hızlanma, Yan Yürüme; S: Ani Hızlanma ve S: Yan Yürüme

 

Tümü tamamlandıktan sonra atınız Yarış Atı olma ihtimali vardır. Tabi bu kısım şansa da bağlıdır.

BDO Kürek nereden alınır?

BDO Kürek, sadece Malzeme Satıcısılarından alınır. Malzeme Satıcısı’na tıkladığınızda eğer Çöl veya Okyanus gibi yönlendirmenin aktifleşmeyeceği yerlerde değilseniz aradığınız özellikte size en yakın Malzeme Satıcısı’nın konumuna yönlendirme çizecektir. Malzeme Satıcısı’nı açmak için:

 

 1. Çöl ve Okyanus’ta olmadığınızdan emin olun.
 2. Sağ üstte yer alan Mini Mapin hemen solunda kalan Yakın NPC (Büyüteç) simgesine tıklayın.
 3. Malzeme’yi seçin.

 

Böylelikle en yakın Malzeme Satıcısı’ndan Kürek alabilir ve BDO Kürek nereden alınır sorunuzun yanıtını oyun içinde bulabilirsiniz.

BDO Karma nedir?

BDO Karma, açık dünya PvP’sinde oyuncunun savaştığı oyuncuyu yenemediği takdirde caydırıcı olarak kullandığı yönteme verilen addır. BDO Karma nedir sorusunun yanıtı, Karma’nın taktiksel olarak düşürülmesi ile alakalıdır. Normal PvP ölümlerinde oyuncuların kaybı olmaz fakat negatif karmaya düşürülen oyuncu:

 1. 1) EXP,
 2. 2) Eşyalarında yer alan yükseltme sayılarını,
 3. 3) Eşyalarında yer alan kristalleri,
 4. 4) Üzerindeki para ve ticaret eşyalarını kaybeder.